3 miejsce ;**
Jednakże chciałam serdecznie pogratulować uczestnikom konkursu . Wszystkim , nawet tym co nie zajęli zadnego miejsca należą się serdeczne brawa za to ,że wytrwali i pisali do końca na miarę swoich możliwości .
Myślę jednak , ze konkurs ten dał nam dużo satysfakcji , sprawdził naszą wytrwałość oraz stanowił pewnego rodzaju powtórkę z języka polskiego .
Mam nadzieję , żę wasza ( nasza ) przygoda z blogami nie zakończyła się w momencie ogłoszenia wyników . Przynajmniej ja mam zamiar cały czas " prowadzić okładkę przeszłości ".
A tutaj macie link z ogłoszeniem wyników .
Gratuluję niżej wymienionym <3 .
http://www.biblioteka.wieliczka.eu/pl/15313/112510/Mamy_zwyciezcow-konkurs_na_najlepszy_blog_recenzencki_dla_mlodziezy_rozstrzygniety.html
Umieszczam również kilka porad dla osób , które chcą udoskonalić swoje recenzje bądź dla nowych blogerów . :
zacznij od:
1. Powód. Zacznij od tego dlaczego sięgnąłeś po akurat tę książkę. Czy to z powodu świetnego opisu na tylnej okładce, czy też polecił Ci ją znajomy/znajoma, czy może słyszałeś o niej już od dawna i chodziłeś przez kilka tygodni na „książkowym głodzie”, wypatrując jej w Księgarniach.
Pierwsze słowa muszą zaciekawić innych. Zachęcić do przeczytania właśnie Twojej recenzji, a przy okazji dadzą kilka wstępnych informacji o książce, pozwalając się zorientować na przykład w gatunku lub tematyce.
2. Autor. Następnie jeżeli chcesz i czujesz że ta informacja może być ciekawa, napisz kilka słów o autorze książki.
Nie rzadko autorzy naszych ulubionych książek mają bardzo ciekawy życiorys, lub też niezwykłe doświadczenia z których czerpią pomysły na książki.
3. Treść. W kolejnym kroku, przejdź do opisu fabuły. Napisz kim jest/są główny bohater/bohaterowie, gdzie rozgrywa się akcja i jaki jest wątek przewodni lub główny problem itp.
W tym punkcje najważniejsze jest to abyś nie napisał streszczenia książki. Nikt nie byłby zadowolony, gdyby w recenzji przeczytał jak zakończy się książka. Opis powinien zachęcać i delikatnie wprowadzać Czytelnika w świat książki. Należy pisać tak, aby miał on poczucie że zostały mu otworzone pewne drzwi do powieści, ale i tak nadal stoi tylko w progu.
4. Najważniejsze Twoje zdanie. W tym podpunkcie bardzo trudno jest dokładnie napisać co takiego powinna zawierać recenzja, gdyż to zależy całkowicie od jej autora. Najważniejsze jest aby pisać szczerze, nie szczędzić książce zarówno pochwał jak i słów konstruktywnej* krytyki.
Tu można napisać co takiego podobało nam się w książce, co nas rozbawiło, wzruszyło, czy autor potrafił nas zaskoczyć i dlaczego. Do jakiej grupy odbiorców jest ona kierowana? Czy była dobrze prowadzona narracja? Jakie były opisy w książce i jeżeli takie jest nasze życzenie swobodnie można napisać coś o wyglądzie okładki czy nawet wielkości czcionki. Najważniejsze jest jednak trzymanie się zasady z punktu 3. Mianowicie nie streszczamy książki. Gdy piszemy nasze spostrzeżenia, staramy się to ująć w taki sposób aby nie zdradzić najważniejszych informacji dotyczących fabuły.
5. Podsumowanie. Tu powinno się znaleźć kilka słów dotyczących podsumowania zarówno recenzji jak i książki.
Ponad to pamiętaj o estetycznym wyglądzie twojego bloga . Spróbuj również dodawać jakieś ankiety . Nie przejmuj sie jeśli oglądalność twojego bloga jest bardzo mała . Przeciwnie - rozsyłaj linki do znajomych . Rób co tylko możesz aby zwiększyć jego oglądalność .
Ponad to pamiętaj o estetycznym wyglądzie twojego bloga . Spróbuj również dodawać jakieś ankiety . Nie przejmuj sie jeśli oglądalność twojego bloga jest bardzo mała . Przeciwnie - rozsyłaj linki do znajomych . Rób co tylko możesz aby zwiększyć jego oglądalność .
Cdowny blog ! Ładny i estetyczny . Piszesz ciekawie i zrozumiale .
OdpowiedzUsuńŻyczę powodzenia na drodze literackiej .
Pozdrawiam .
M.Orliński
* cudowny
OdpowiedzUsuń